Projekt Piękniejsza Strona Nauki rozpoczął się od cyklu wykładów humanizujących zatytułowanych Piękniejsza strona nauki – rola kobiet w tworzeniu chemii i fizyki, stworzonego dla studentów Wydziału Chemii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu przez Tomasza Pospiesznego. Wcześniej – pod szyldem Towarzystwa Marii Skłodowskiej-Curie w Hołdzie – Ewelina Wajs organizowała szereg wykładów popularnonaukowych i spotkań autorskich poświęconych Trzem Damom Atomu: Marii Skłodowskiej-Curie, Lise Meitner i Irenie Joliot-Curie, a także Trzem Paniom Curie.
Wybitnych kobiet w historii nauk chemicznych i fizycznych jest o wiele więcej, dlatego by mówić o kobietach w naukach ścisłych dla szerszego odbiorcy powołaliśmy do życia Piękniejszą Stronę Nauki.
Ewelina Wajs-Baryła, magister historii i archiwistyki oraz socjologii reklamy i komunikacji społecznej Uniwersytetu Śląskiego, jest członkiem i byłym kierownikiem biura Towarzystwa Marii Skłodowskiej-Curie w Hołdzie. W 2017 roku nagrodzona medalem 100-lecia odkrycia radu. Autorka artykułów o Bronisławie Dłuskiej i Wacławie Sieroszewskim. Jest współscenarzystką wystaw Polskiej Akademii Nauk Archiwum w Warszawie m.in. 120-lecie Polskiego Towarzystwa Historycznego (2006), 100-lecie Towarzystwa Miłośników Historii (2006), Polscy badacze Syberii (2008). Organizuje spotkania autorskie i wykłady z cyklu Piękniejsza Strona Nauki. Jest także autorką projektów graficznych do wystaw, m.in. Polscy badacze Syberii (2008 i 2017), Historia Instytutu Radowego w Warszawie (2015), Odkrywcy (2018) i Znani nieznani. Polacy światu (2018), logotypów rocznicowych Towarzystwa Marii Skłodowskiej-Curie w Hołdzie (2017 i 2018) oraz grafik i plakatów dla Piękniejszej Strony Nauki.
Tomasz Pospieszny, doktor habilitowany nauk chemicznych, poznaniak i bibliofil. Na co dzień pracuje na Wydziale Chemii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Fascynat historii nauk przyrodniczych. Podziwia życie, pracę i wkład kobiet w tworzenie nauki. W 2011 roku pomysłodawca i animator cyklu wykładów, pokazów chemicznych, wystawy oraz zbioru esejów Życie i dzieło Marii Skłodowskiej-Curie. Kobiety w nauce (UAM, Poznań, 2011). Współorganizator wieczoru artystycznego Maria Skłodowska-Curie i Czesław Miłosz. Podróżni świata i ich prywatne ojczyzny (UAM, Poznań, 2011). Jest autorem licznych wykładów, artykułów i biografii Marii Skłodowskiej-Curie Nieskalana sławą. Życie i dzieło Marii Skłodowskiej-Curie (Novae Res, 2015), Lise Meitner Zapomniany geniusz. Lise Meitner pierwsza dama fizyki jądrowej (Novae Res, 2016) oraz Ireny Joliot-Curie Radowa księżniczka. Historia Ireny Joliot-Curie (Novae Res 2017). W 2017 roku uhonorowany medalem 100-lecia odkrycia radu, przyznawanym instytucjom i osobom szczególnie zasłużonym w promowaniu dzieła Marii Skłodowskiej-Curie. W roku 2018 stworzył autorski cykl wykładów akademickich Piękniejsza strona nauki – rola kobiet w tworzeniu chemii i fizyki.