Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dwie Marie – event geocachingowy

5 grudnia 2018 — 18:00 - 20:30

Zapraszamy serdecznie na pierwszy event geocachingowy, w jaki współorganizujemy. Jeszcze nie do końca wiemy co i jak, ale jesteśmy otwarci na nowe wyzwania.

Dlaczego?

 

Ona – nauczycielka liceum, katowiczanka z urodzenia, udomowiłaby każdy kawałek podłogi, gdyby mogła. Miłośniczka sztolni, MRU i szalonych podróży. Nic jeszcze nie napisała, ale za to w jednym ze swoich licznych wcieleń przewinęła się przez karty pewnej powieści. Wyznawczyni teorii, że „Geocaching connects people”. Pasjonatka zmian (zwłaszcza tych na lepsze), uzależniona od adrenaliny, wafli ryżowych i kawy. Keszerka. Gdy nie keszuje, to pomieszkuje z 12 kilogramami kociego szczęścia rasy europejski kot domowy.

On – doktor habilitowany nauk chemicznych, poznaniak i bibliofil. Fascynat historii nauk przyrodniczych. Koneser marcińskich rogali i wielbiciel rozgwieżdżonego nieba. Autor wykładów, artykułów i kilku książek o wielkich kobietach, które podziwia otwarcie za wkład w tworzenie nauki.  Pasjonuje się także zamkami, czasem Jagiellonów i Tudorów. Szczęśliwy współlokator cudownej szylkretowej kotki, która imię odziedziczyła po pewnej wojowniczej nigeryjskiej księżniczce. Mugol. Na razie 🙂

Co ich połączyło? Wspólna pasja: ONE. Dwie niesamowite kobiety. Kobiety, bez których oblicze współczesnej fizyki wyglądałoby całkiem inaczej.

A oprócz pytań i odpowiedzi  będą też i geoplotki i drewniaki tematyczne i wpis do logbooka. A także spis geociekawostek  o obydwu Księżniczkach Nauki. PS. Wiecie, że o obydwu są kesze? Nic tylko jechać i poodejmować.

 

Szczegóły

Data:
5 grudnia 2018
Godzina:
18:00 - 20:30
Kategoria Wydarzenie:
https://www.geocaching.com/geocache/GC809Y5_ich-marie

Organizator

Piękniejsza Strona Nauki

Miejsce wydarzenia

Restauracja u Filipa
ul. św. Filipa 25
Kraków, 31-150
+ Google Map
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia

Dodaj komentarz