Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dzień Chemika — Miasteczko Mendelejewa

7 czerwca 2019 — 10:00 - 16:00

W związku ze 150. rocznicą powstania układu okresowego pierwiastków zapraszamy do uczestnictwa w skierowanym do młodzieży szkolnej (min. VII/VIII klasy szkoły podstawowej) wydarzeniu popularyzatorskim Dzień Chemika „Miasteczko Mendelejewa”, które pozwoli na zapoznanie uczniów z tematyką pierwiastków chemicznych dzięki dniowi pełnemu atrakcji – wykładów, gier edukacyjnych oraz stoisk warsztatowo-informacyjnych, które razem będą tworzyły grę terenową polegającą na sukcesywnym zdobywaniu kolejnych odznak. Ponadto, podczas wydarzenia będzie możliwość zapoznania się z ofertą rekrutacyjną Wydziału Chemii UAM i zwiedzania budynku Collegium Chemicum.

Naukowe Koło Chemików UAM organizuje Dzień Chemika „Miasteczko Mendelejewa”, który odbędzie się na Wydziale Chemii UAM (ul. Uniwersytetu Poznańskiego 8, dawniej Umultowska 89b, Kampus Morasko) 7 czerwca (piątek) w godz. 10-14.

 

PROGRAM WYDARZENIA: 

godz. 10:00

Powitanie uczestników wraz omówieniem zasad gier w Miasteczku Mendelejewa

 

godz. 10:10

Wygłoszenie wykładów (do wyboru jeden):

1) Prelegent: dr hab. Tomasz Pospieszny pt. „Pierwiastki żeńskie. Opowieść o kobietach, które uzupełniły tablicę Mendelejewa”.

2) Prelegent: dr Dawid Frąckowiak pt. „Metaliczne opowieści”.

3) Prelegent: dr hab. Mariusz Pietrowski pt. „Kosmiczna nukleosynteza, czyli burzliwe dzieje pierwiastków chemicznych”

 

godz. 11:00 – 14:00

Udział w grach i zabawach w budynku Collegium Chemicum

Teren Collegium Chemicum zamieni się w „Miasteczko Mendelejewa” – pełne stoisk warsztatowo-informacyjnych (m.in. „dzielnice” poświęcone kolejnym blokom układu okresowego, nazewnictwu pierwiastków chemicznych czy ich historii), gier planszowych, kącików pełnych pierwiastków (także wystawa na żywo!), przy których uczniowie będą mieli wspaniałą okazję do poszerzania wiedzy w atmosferze zabawy i pełnej emocji rywalizacji polegającej na zdobywaniu kolejnych odznak.

Będzie także niewątpliwie jedna z niewielu okazji spotkać Marię Skłodowską-Curie oraz Dmitrija Mendelejewa na żywo, którzy z pewnością posłużą pomocą przy rozwiązywaniu zagadek w grze prowadzonej z wykorzystaniem wielkiej makiety przedstawiającej układ okresowy pierwiastków, która znajdzie się na dziedzińcu Wydziału Chemii. Co więcej — stanowić to będzie okazję do zrobienia niecodziennego pamiątkowego zdjęcia.

 

godz. 14:00

Prezentacja Wydziału Chemii UAM

Przejście do najciekawszych miejsc architektonicznie ciekawego budynku Wydziału Chemii UAM – będzie okazja, aby zobaczyć Wydział „od kuchni” m.in. jak wyglądają laboratoria podczas pracy studentów, jak prezentuje się dziekanat Wydziału Chemii, jakie zasoby i jak studenci spędzają czas w bibliotece Wydziałowej (zapisy na zwiedzanie przy rejestracji).

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu.

Uprzejmie prosimy o mailowe potwierdzenie udziału na email  kolchem@amu.edu.pl oraz informację o liczbie uczestników i z deklaracją wyboru wykładu.
Liczba miejsc ograniczona.

Koło Naukowe Chemików Wydziału Chemii UAM.

Szczegóły

Data:
7 czerwca 2019
Godzina:
10:00 - 16:00

Organizator

Koło Naukowe Chemików Wydziału Chemii UAM
Adres e-mail:
kolchem@amu.edu.pl
Zobacz stronę dla: Organizator

Miejsce wydarzenia

Wydział Chemii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu
Uniwersytetu Poznańskiego 7
Poznań, 61-614 Polska
+ Google Map

Dodaj komentarz